OSTEOPATİNİN FARKI

OSTEOPAT NEdir

                         OSTEOPATİNİN FARKI

    Osteopati ile diğer  tedaviler arasındaki fark osteopati hastanın sadece sorunlu bölgesinin değil bütün vücudunu ele alarak hastalığa neden olan disfonksiyonu bularak o bölgeyi tedavi etmektedir. Aynı zamanda hastanın gelecekte tekrar sorun yaşamasının önüne de geçmiş olmaktadır. Örneğin hastanın omuzu ağrıyorsa sorunun orada olduğu anlamını taşımamaktadır. Sorun boyun, sırt, üst karın bölgesi organları, mediastinum, diyafram, kaslar,Cranyal, fasyalar, vücuttaki asimetriler ve hatta sakrum bile olabilir. Osteopat bütüncül terapi yaklaşımına sahip olduğu için uygulamalarını ona göre planlar ve de uygular.                                                   

    Bu inceleme sonucunda osteopatın uygulamaları kan dolaşımını, lenf ve sinir sistemini, fasyaları, organlar, kas-iskelet sistemini de göz önünde tutacak nitelikte olmaktadır. Osteopati bütün vücudu ve vücuttaki değişik sistemleri içine alacak şekilde bir yaklaşım göstermektedir.

    Semptomatik değil sebebe yönelik tedavi edilir ise (Ağrıyı değil, ağrıya sebep olan problem ne ise onu tedavi etmek) o zaman vücudun önündeki engel kalkacağı için, kendi kendine iyileştirme mekanizması devreye girecektir.