Foto

HAKKIMIZDA

Hasan ASMATÜLÜ; İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden 1990 yılında mezun olduktan sonra 16 yıl Üniversite hastanesinde görev yaptım. Son 15 yıldır serbest olarak çalışmaktayım.

 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyona ilaveten 1997’den itibaren Manuel Terapi, 2001'den itibaren Osteopati, 2010'dan itibaren Psiko-Nöro-İmmünoloji eğitimlerinde Türkiyede ilklerden biriyim. Alternatif Holistik yaklaşımlar konularında birçok Diploma ve Sertifikasyon programlarını bitirdim. Bütüncül yaklaşımların ne kadar etkili ve sonuca odaklı olduğunu görebilme fırsatı yakaladım.

Mesleki yetkilerimiz dahilinde yaklaşık 50 bin seanstan fazla uygulamalarımla en çok uygulama yapanlardan biriyim. Türkiye de zor ve yorucu olan yöntemler Fizyoterapistler tarafından kısmen ama diğer Hekimler tarafından pek rağbet görmüyor. Çünkü ilaç yazmak veya cihaza bağlamak çok daha kolaylarına geliyor. Dolayısıyla bir çok gereksiz operasyonlar ve başarısız tedavileri beraberinde getiriyor.

İnsanların yaşadığı sorunların nedenlerini, vücutta yolunda gitmeyen sebepler nelerdir bunlara bakmak, araştırmak lazım. Sorunun kaynağına inmek gerekir. Vücudumuz fizyolojik olarak çalışamıyorsa, mikro hareketlerin bozulması, kan dolaşımının bozulması, yeterli yaşam enerjisinin olmayışı her türlü rahatsızlıklara açık hale getirir. Bozulmuş fonksiyonları bulmak, kaybedilmiş sağlığı aramak temel düşünce yapımızdır.

Dileğimiz Türkiye’yi operasyon ve ilaç kullanımı konusunda dünya birincisi değil de, bilim ve teknolojide Dünyada ilk sıralarda görmeyi umut etmekteyiz.

Ofisimizde görmekten onur duyduğumuz sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Sanayici ve İşadamlarına, Sanatçılara, Akademisyenlere, Yerli ve Yabancı tüm konuklarımıza TerapiOS ailesi olarak sağlıklı, mutlu uzun ömürler diliyoruz.